ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9133280
*
nr 913 3280
Spegel
empirestil, höjd: 134
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 20:47:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 17:45:07
1
600 kr
21/9 14:41:32
2
450 kr
21/9 14:41:54
2
600 kr
21/9 20:52:18
1
1.100 kr
22/9 10:08:17
3
Vinnande bud
22/9 10:40:26
1
1.400 kr
22/9 10:41:22
1
1.600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 913 3280
Spegel
empirestil, höjd: 134
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 17:45:07 | 1 | 600 kr |
21/9 14:41:32 | 2 | 450 kr |
21/9 14:41:54 | 2 | 600 kr |
21/9 20:52:18 | 1 | 1.100 kr |
22/9 10:08:17 | 3 | Vinnande bud |
22/9 10:40:26 | 1 | 1.400 kr |
22/9 10:41:22 | 1 | 1.600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27